Instrumenty Mistrzowskie

Wykonywane przez Jana & Grzegorza Bobaków są uznane i rozpoznawalne na całym świecie. Budowane z wielką dbałością zarówno o konstrukcje jak i detale, bardzo spójne pod względem stylistycznym. Zwracają uwagę perfekcyjnie dobranym materiałem, który zawsze nosi cechy najwyższej jakości. Skrzypce, altówki, wiolonczele sygnowane przez tych lutników przeznaczone są dla profesjonalnych muzyków.

Instrumenty Bobak Violino

To przede wszystkim dwaj znakomici lutnicy – Jan Szlachtowski i Andrzej Świetliński, którzy pracują z nami od ponad 25 lat. Budują instrumenty, każdy według swojej koncepcji, w oparciu o sprawdzone modele wykorzystując do tego celu wyłącznie odpowiednio wysezonowane drewno akustyczne. W związku z tym, każdy instrument posiada swój własny, indywidulany charakter oraz walory dźwiękowe! Idealne dla uczniów oraz początkujących muzyków.


czytaj dalej >

Signature Instruments

Nowa linia instrumentów naszej pracowni obejmująca swym zakresem skrzypce – dokładnie 4 starannie wybrane modele. Ten projekt to kompromis pomiędzy skrzypcami lutniczymi "Bobak Violino" a mistrzowskim instrumentem. Każdy z czterech modeli zachowuje swój oryginalny charakter i w bezpośredni sposób nawiązuje do starowłoskich pierwowzorów. Projekt skierowany jest głównie dla studentów i muzyków, którzy wkraczają na scene muzyczną.


czytaj dalej >

Modele Instrumentów

Wybrane modele naszych instrumentów oparte są starowłoskich instrumentach, które zanalizowaliśmy i zdokumentowaliśmy w naszej pracowni. Naszym zdaniem najlepiej obrazują one kunszt mistrzów, oraz cechy charakterystyczne ich dzieł, z uwzględnieniem walorów dźwiękowych instrumentów.

czytaj dalej >

Dealerzy

Zapraszamy do współpracy firmy dealerskie, szkoły i akademie muzyczne, a także każdego, kto jest zainteresowany odbiorem większej ilości instrumentów na korzystnych warunkach.