Instrumenty Mistrzowskie

Wykonywane przez Jana & Grzegorza Bobaków są uznane i rozpoznawalne na całym świecie. Budowane z wielką dbałością zarówno o konstrukcje jak i detale, bardzo spójne pod względem stylistycznym. Zwracają uwagę perfekcyjnie dobranym materiałem, który zawsze nosi cechy najwyższej jakości. Skrzypce, altówki, wiolonczele sygnowane przez tych lutników przeznaczone są dla profesjonalnych muzyków.


czytaj dalej >

Signature Violins

Nowa linia instrumentów naszej pracowni obejmująca swym zakresem skrzypce – dokładnie 4 starannie wybrane modele. Ten projekt to kompromis pomiędzy skrzypcami lutniczymi "Bobak Violino" a mistrzowskim instrumentem. Każdy z czterech modeli zachowuje swój oryginalny charakter i w bezpośredni sposób nawiązuje do starowłoskich pierwowzorów. Projekt skierowany jest głównie dla studentów i muzyków, którzy wkraczają na scene muzyczną.


czytaj dalej >

Instrumenty Bobak Violino

To przede wszystkim dwaj znakomici lutnicy – Jan Szlachtowski i Andrzej Świetliński, którzy pracują z nami od ponad 25 lat. Budują instrumenty, każdy według swojej koncepcji, w oparciu o sprawdzone modele wykorzystując do tego celu wyłącznie odpowiednio wysezonowane drewno akustyczne. W związku z tym, każdy instrument posiada swój własny, indywidulany charakter oraz walory dźwiękowe! Idealne dla uczniów oraz początkujących muzyków.


czytaj dalej >

Modele Instrumentów

Wybrane modele naszych instrumentów oparte są starowłoskich instrumentach, które zanalizowaliśmy i zdokumentowaliśmy w naszej pracowni. Naszym zdaniem najlepiej obrazują one kunszt mistrzów, oraz cechy charakterystyczne ich dzieł, z uwzględnieniem walorów dźwiękowych instrumentów.

SKRZYPCE
Guarneri del Gesu: Ole Bull, Lafont, King Joseph, Kreisler
Stradivari: 'Long' model, Vieuxtemps, Bets
J. B. Guadagnini
Grancino
Maggini
ALTÓWKI
Guarneri: 390 mm, 402 mm, 410 mm
Stradivari: 382 mm, 392 mm, 410 mm, 418 mm
Testore: 404 mm
Saconi: 420 mm
Guadagnini: 408 mm, 414 mm, 422 mm
Amati: 400 mm, 410 mm, 414 mm, 420 mm
Rogeri: 410 mm
Maggini: 412 mm, 430 mm
WIOLONCZELE
Amati: 746 mm
Goffriller: 742 mm
Guadagnini: 734 mm, 760 mm
Ruggieri: 754 mm
Francesco Ruggieri 1696: 732 mm
Pietro Guarneri: 754 mm
Tomaso Balestrieri: 744 mm
Stradivari: 738 mm
Montagnana: 744 mm

Dealerzy

Zapraszamy do współpracy firmy dealerskie, szkoły i akademie muzyczne, a także każdego, kto jest zainteresowany odbiorem większej ilości instrumentów na korzystnych warunkach.